highway-1277246_1920

truck-835862_1920

Wynajmowanie samochodów staje się obecnie coraz bardziej popularne przede wszystkim z racji spadających cen. Osoby prywatne dzięki takim właśnie ofertom mogą chociażby wygodnie wynająć na krótki termin samochód w Gliwicach i podróżować nim po mieście, zwiedzając je czy załatwiając sprawy biznesowe. Krótkoterminowy wynajem aut w Gliwicach jest również popularny w przypadku osób przylatujących samolotami, które potrzebują szybko przemieszczać się po mieście, a później ponownie wrócić na lotnisko i polecieć w inne miejsce.

Również firmy bardzo często korzystają z takiej opcji, choć w tym wypadku najczęściej jest to długoterminowe wypożyczanie samochodów w Gliwicach. Dla szczególnie mniejszych firm taka opcja pozwala oszczędzać niemałe pieniądze na kosztach zakupu i utrzymania własnej floty pojazdów. Możemy w ten sposób wynająć także samochód dostawczy na przewiezienie większych rzeczy czy też wypożyczyć busa, którym musimy zawozić na przykład pracowników do znacznie oddalonego od siedziby firmy miejsca pracy.

 

Jakie formalności najczęściej trzeba spełnić przy wypożyczaniu samochodu?

highway-1277246_1920Wypożyczenie auta dla własnych potrzeb, jako auta zastępczego po wypadku czy do prowadzenia firmy, jest więc atrakcyjną opcją, ale na pewno wiele osób zastanawia się nad tym jakie formalności wiążą się z tego typu usługą.

Przede wszystkim wypożyczalnie najczęściej patrzą na wiek kierowcy oraz jego staż. Świeżo upieczony kierowca bądź osoba, która ledwo skończyła 18 rok życia, może mieć problem z wypożyczeniem auta, ale warto pamiętać o tym, że każda wypożyczalnia może mieć własne warunki związane z wynajem samochodów, zarówno na krótki, jak i na długi termin.

Na pewno będziemy potrzebowali także drugiego dokumentu tożsamości, gdzie pierwszym zawsze jest prawo jazdy, bez niego na pewno nie dostaniemy samochodu. Drugim dokumentem może być oczywiście dowód osobisty bądź też paszport.

Przygotowani powinniśmy być także na wniesienie kaucji za wynajmowany w Gliwicach samochodów. Często pojawia się tutaj opcja wpłacenia kaucji po prostu gotówkowej bądź też zabezpieczenia kartą kredytową, a w przypadku luksusowych samochodów nawet dwiema kartami kredytowymi. Wyższe zabezpieczenie może być wymagane również chociażby w przypadku drogich aut dostawczych czy nowoczesnych busów wynajmowanych na krótkie i długie terminy.

Kwestie wypadków oraz mandatów

snow-1281636_1920

Samochody wypożyczane zawsze mają opłacone konkretne polisy, a więc w razie wypadku nie z naszej winy nie musimy obawiać się o koszty. Warto jednak wykupić dodatkowe ubezpieczenie od szkód własnych, dzięki któremu nie zapłacimy z własnej kieszeni, samodzielnie doprowadzając do wypadku.

Zdecydowanie nie możemy także zapominać o mandatach i wykroczeniach drogowych. Wszelkie opłaty za wykroczenia czy parkingowe przyjdzie nam zapłacić z własnej kieszeni, nawet jeśli będzie to zdjęcie z fotoradaru, które przyjdzie do wypożyczalni po czasie.

Warto dokładnie zapoznać się z warunkami wypożyczenia

Najlepiej jednak po prostu zajrzeć bezpośrednio do oferty wypożyczalni aut w Gliwicach, którą znajdziemy na stronie internetowej, by przekonać się samodzielnie, jakie warunki należy spełnić przy wynajmie auta, jakie przysługują nam prawa i o czym należy pamiętać. Renomowane wypożyczalnie zatrudniają doświadczonych pracowników, którzy na pewno sprawnie wyjaśnią różne nasze wątpliwości.